Jsou o něm napsány písně, hraje hlavní roli ve filmech a knihách a osvětluje mapy, podle kterých se orientovaly britské bombardéry během druhé světové války. Samozřejmě se nejedná o nic jiného než o původní lampu Anglepoise Original 1227.
Když George Carwardine pracoval ve 30. letech 20. století v Anglii na systému odpružení automobilů, bylo mu jasné, že vynalezl pružinový systém, který může přinést revoluci nejen ve světě podvozků. V roce 1935 byla na trh uvedena jeho ikonická lampa Original 1227 Anglepoise a od té doby tato klasická architektonická lampa způsobila takovou revoluci v osvětlení, že je dodnes kopírována. Originál je však jen jeden a Anglepoise Original 1227 je stále nepřekonaný co do designu, kvality i významu.
Když se první lampa Original 1227 dostala v roce 1935 na pulty britských obchodů s lampami, žádná jiná lampa nedokázala tak krásně pózovat, aniž by byla připevněna ke stolu. Díky svému směrovému světlu byla ideální pro práci u stolu a na pracovním stole, a když vypukla druhá světová válka, běžela reklama na to, jak je dobrá jako zatemňovací lampa.
Lampu vyráběla společnost Terry Spring Company, která stejně jako mnoho dalších britských firem pomáhala během války v bojích proti mocnostem Osy. Britské bombardéry byly vybaveny lampami Original 1227 a téměř si lze představit britské navigátory, jak za zpěvu hvězdicových motorů studují v noční tmě německé mapy.
Od té doby svítidla Anglepoise osvětlují vše od BBC v Londýně přes dílny na výrobu perlového štěrku až po vlastní místo na pódiu v MoMA v New Yorku. Spojením nezaměnitelně vysoké kvality provedení a zázračného designu vytvořil George Carwardine skutečnou klasiku v tom nejčistším slova smyslu. Když byl v roce 1985, čtyři desetiletí po havárii letadla, vyloven z jezera Loch Ness ve Skotsku sestřelený bombardér Wellington, stačilo vyměnit jen baterii v lampě navigátora. Anglepoise Original 1227 je lampa na celý život.